تشریفات عروسی و خدمات مجالس ژوان

[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-5lluee’]

چگونه بهترین مراسم عروسی را داشته باشیم؟

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-4icirq’]

شاید این سوالی باشد که ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد. احتمالا در آینده ای نزدیک می خواهید برای خود و یا یکی از نزدیکان خود مراسم عروسی برگزار کنید که در حال خواندن این مقاله هستید. در ابتدا به شما تبریک می گوییم و پس از آن امیدواریم در این مقاله راه هایی که برای برگزاری مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن گفته می شود برای شما مفید باشد.

برگزاری مراسم عروسی به بهترین شکل، کار آسانی نیست و نیاز به صرف انرژی، وقت و داشتن برنامه ای منظم و هماهنگ دارد. شاید افرادی که تجربه برگزاری مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن را داشته باشند خیلی اندک باشد زیرا مردم فقط یک بار عروسی می کنند و خیلی وقت تجربه کردن را ندارند. اما در این مقاله نکاتی بیان خواهیم نمود که با بررسی بیش از 100 عروسی موفق بدست آمده اند و خود نیز تجربیات برگزاری مراسم عروسی را با آنها تلفیق کرده ایم تا یکی از بهترین منابع موجود در اینترنت باشد.

نکته 1: هرچه سریع تر یک تالار پذیرایی رزرو کنید.

یکی از مهم ترین موارد در برگزاری مراسم عروسی که باید به آن توجه داشت، رزرو تالار عروسی می باشد. شما حداقل 6 ماه قبل از روز برگزاری مراسم عروسی خود باید نسبت به رزرو تالار عروسی اقدام نمایید تا به برنامه های دیگر خود با خیال راحت بپردازید.

تالار پذیرایی برای مراسم عروسی
تالار پذیرایی برای مراسم عروسی

برای رزرو یک تالار عروسی باید به موارد مهمی دقت نمایید. برای مثال باید ببینید که می خواهیم مراسم عروسی خود را در یک سالن برگزار کنید یا یک باغ عروسی؟ بعد از مشخص شدن این موضوع باید بر اساس تعداد مهمانان مراسم، منوی پذیرایی و سایر خدمات دیگر نسبت به رزرو محل برگزاری جشن عروسی خود اقدام نمایید. مواردی که د انتخاب یک باغ عروسی باید به آنها دقت نمایید. سعی کنید این کار مهم را به روزهای آخر موکول نکنید و در اولین فرصت نسبت به رزرو تالار عروسی اقدام کنید.

نکته 2: حتی الامکان تاریخ برگزاری جشن عروسی خود را قبل از روز تعطیل قرار دهید.

در صورتی که برایتان مقدور است روز برگزاری مراسم عروسی خود را آخر هفته و یا قبل از یک روز تعطیل انتخاب نمایید. معمولا مراسم عروسی از ساعت 8 شب شروع و تا پاسی از شب ( گاهی اوقات تا هر وقت خوش بگذره و … ) برگزار خواهد شد.

روز و تاریخ مراسم عروسی
روز و تاریخ مراسم عروسی

اگر فردای مراسم عروسی شما تعطیل باشد میهمانان میل و رغبت بیشتری از خود نشان می دهند تا آخر مراسم عروسی شما بمانند و به جشن و پای کوبی مشغول باشند. در غیر اینصورت تمایل دارند زودتر به منزل برسند تا فردا دیر در محل کار حاضر نشوند. پس سعی کنید روز برگزاری مراسم عروسی خود را متناسب انتخاب نمایید.

نکته 3 : مزون لباس عروس

برای هر عروسی، انتخاب لباس عروس مهم ترین و هیجان انگیز ترین قسمت برگزاری مراسم عروسی می باشد که همیشه آدم را به وجد می آورد. هر عروس باید با توجه به قد، وزن ، سلیقه و فرهنگ خانوادگی خود و داماد، طرح لباس عروس را انتخاب کند و از آن در مراسم عروسی خود استفاده نماید.

انتخاب مزون لباس عروس
انتخاب مزون لباس عروس

در صورتی که عروس بخواهد رقص انجام دهد، لباس عروس نباید خیلی دست و پا گیر باشد که در انجام رقص عروسی خللی ایجاد کند. بهتر است لباس عروس به صورت راحت و مناسب انتخاب شود.

نکته 4: دسته گل عروس

یکی از ویژگی های زیبا و منحصر به فردی که یک مراسم عروسی را متمایز و عالی می کند، دسته گل عروس می باشد. در انتخاب دسته گل باید به موارد مهمی دقت کرد. یکی از این موارد انتخاب رنگ مناسب برای دسته گل است که به تم لباس عروس و داماد، تم محل برگزار مراسم عروسی و … بخورد. در غیر اینصورت اگر دسته گل مناسب انتخاب نشود، تم رنگی متفاوتی ایجاد خواهد شد و این تداخل ایجاد خواهد کرد.

نکته 5: حضور سر وقت در مراسم عروسی

سعی کنید در زمان مناسب به مراسم عروسی خود برسید. زمان رسیدن شما به مراسم عروسی تان نه باید خیلی زود و نه خیلی دیر باشد. در صورتی که زود به مراسم عروسی برسید، بعد از مدتی دیگر کاری برای انجام و اقدامات لازم نخواهید داشت و این خیلی جالب نیست و اگر دیر برسید نیز میهمانان باید در این فاصله فقط روی صندلی بنشینند و موزیک گوش دهند. پس سعی کنید وقت شناس باشید و بدون هیچ مشکلی در موعد مقرر در مراسم عروسی خود ظاهر شوید و به انجام باقی امور عروسی بپردازید.

نکته 6: عروس و داماد آخر از همه شام می خورند!

شب عروسی شما بزرگترین شب زندگی شماست. شاید در تمام طول زندگی تان چنین فرصتی برای شما فراهم نشود که این همه مهمان از دور و نزدیک به خاطر شما دور هم جمع شوند. اگر می خواهید همه از تشریفات عروسی شما راضی و خشنود باشند، خوردن شام خود را به تعویق بیندازید و با حوصله بر پذیرایی نظارت داشته باشید. خودتان سر هر میز حاضر شوید و ضمن ابراز قدردانی دوباره از مهمانان از آنها بپرسید که چیزی کم و کسر دارند یا خیر؟ با مهمانان نزدیک و طراز اول خوش و بش کنید و خلاصه نشان بدهید که آداب میزبانی را می دانید. بعد از اینکه همه چیز را کنترل کردید، به اتفاق همسرتان مشغول صرف شام عروسی شوید.

نکته 7: صندلی عروس و داماد را تزئین کنید.

صندلی عروس داماد در یک مراسم عروسی بسیار توی چشم است و می تواند زیبایی بی نظیری به مراسم عروسی القاء کند. شما با استفاده از چند شاخه گل و یا استفاده از گل های مصنوعی زیبا می توانید به صورت خیلی ساده وشیک صندلی عروس و داماد را تزئین نمایید.

نکته 8: رقص نور متفاوت استفاده کنید.

رقص نور متفاوت برای برگزاری مراسم عروسی
رقص نور متفاوت برای برگزاری مراسم عروسی

در صورتی که می خواهید یک پارامتر جذاب و فوق العاده به مراسم عروسی خود اضافه نمایید سعی کنید از یک رقص نور متفاوت و منحصر به فرد استفاده کنید. اکثر رقص نور هایی که در بازار موجود هستند به صورت تکراری در مراسم های عروسی مورد استفاده قرار می گیرند اما با مقداری جستجو می توانید رقص نور های زیبا و منحصر به فردی برای استفاده در مراسم عروسی خود پیدا کنید.

نکته 9 : دستمال سفره جذاب خود را انتخاب کنید.

انتخاب دستمال سفره عروسی
انتخاب دستمال سفره عروسی

در سالن های برگزاری مراسم عروسی معمولا از دستمال سفره های سفید رنگ و ساده استفاده می شود. در صورتی که می خواهید جشن عروسی شما منحصر به فرد برگزار شود و متفاوت به نظر برسد بر اساس تم رنگی و طرح مورد نظر خود، قبل از برگزاری جشن عروسی، دستمال سفره مورد نظر خود را انتخاب و خرید کنید و با مسئولین تالار برای استفاده از آنها هماهنگ کنید.

نکته 10: استفاده از شمع بجای گل

یکی از راه هایی که میتوانید مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید استفاده از شمع بجای گل است. همچنین می توانید با تلفیق گل و شمع نیز زیبایی منحصر به فردی به مراسم عروسی خود بدهید.

نکته 11: از روبان استفاده کنید.

می توانید برای بهتر شدن مراسم عروسی خود از روبان استفاده کنید. از روبان برای تزئین وسایل شمع ها و جعبه های وسایل می توان استفاده نمود. هزینه تهیه روبان های رنگی برای استفاده جهت تزئین وسایل بسیار ناچیز است اما زیبایی و جلوه ویژه ای به مراسم خواهد داد.

استفاده از روبان برای تزئین در مراسم عروسی
استفاده از روبان برای تزئین در مراسم عروسی

[/av_textblock]

[av_comments_list av_uid=’av-2l7gae’]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشریفات مجالس ژوان