مراسم نامزدی

مراسم نامزدی یکی از نخستین جشن هایی است که برای به رسمیت شناخته شدن وصال یک زوج برگزار می شود. این مراسم اگرچه به بزرگی یک مراسم عروسی نیست؛ اما به همان اندازه برای عروس و داماد اهمیت دارد. بنابراین؛ بسیار مهم است که برگزاری این مراسم به بهترین شکل انجام شود. لذا در این مطلب به بررسی  اقداماتی که برای برگزاری یک مراسم نامزدی شیک و بی نظیر باید انجام دهید؛ می پردازیم. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب فوق همراه ما باشید.

منظور از مراسم نامزدی چیست و برپایی به عهده کیست؟

نامزدی یکی از جشن های به یاد ماندنی و خاطره انگیز برای عروس و دامادها است؛ که بسته به آداب، رسوم و فرهنگ خانواده ها، به شکل های مختلفی برگزار می شود. برخی از خانواده ها تنها با خواندن خطبه صیغه و برگزاری یک جشن کوچک در منزل یا تالاری کوچک، به وصال بین دختر و پسرشان رسمیت می بخشند. اما همیشه اینگونه نیست و بسیاری از خانواده ها با برگزاری یک مراسم باشکوه و بزرگ در یک باغ عروسی، این جشن را مشابه جشن عروسی برگزار می کنند و بسیاری از اطرافیان، آشنایان و دوستان خود را به این مراسم ارزشمند دعوت می کنند.

به طور معمول جشن نامزدی توسط خانواده عروس برگزار می شود؛ اما خانواده داماد در برخی از هزینه ها مانند تهیه کیک، میوه، شیرینی دخیل است. با این حال مراسم نامزدی مانند بسیاری از جشن هایی که برای زوجین برگزار می شود؛ با توجه به توافق خانواده ها، به شکل های مختلفی قابل اجرا است. بنابراین؛ نمی توان به شکل دقیق مشخص کرد که این مراسم به عهده چه کسی است و هزینه آن توسط کدام خانواده باید پرداخت شود.

تشریفات مراسم نامزدی چیست؟

تشریفات مراسم نامزدی شامل اقدامات، برنامه ریزی ها و هماهنگی هایی است؛ که برای برگزاری این مراسم باید انجام شود. تشریفات مراسم نامزدی توسط صاحبان مراسم یا گروه هایی که عهده دار خدمات مجالس هستند برگزار می شود. تشریفات مراسم نامزدی متناسب با بودجه صاحبان مجالس و خواسته هایی که برای برگزاری یک جشن نامزدی در نظر دارند؛ متفاوت است. در ادامه لیست برخی از تشریفاتی که برای برپایی یک مراسم نامزدی نیاز است که انجام شود؛ آورده شده است و عبارتند از:

  1. تحقیق درباره بهترین باغ عروسی، باغ تالار یا تالار کوچک برای برگزاری مراسم و اجاره آن
  2. هماهنگی و ثبت قرارداد با گروه فیلمبرداری و عکاسی برای روز مراسم
  3. هماهنگی با خیاط و مزون عروس و داماد برای تهیه لباس نامزدی
  4. هماهنگی و سفارش کیک و شیرینی برای مراسم نامزدی
  5. ثبت قرارداد با دی جی و گروه موزیک
  6. ثبت قرارداد با دیزاینر برای گل آرایی، شمع آرایی یا حریر آرایی محیط برگزاری مراسم
  7. تهیه تمام مواد غذایی موردنیاز برای پذیرایی از مهمانان
  8. تهیه لوازم موردنیاز برای آتش بازی و نورپردازی
  9. ثبت قرارداد با گروه خدمات مجالس برای سپردن تمام تشریفات مراسم نامزدی

مسئولیت انجام تشریفات مراسم نامزدی به عهده کیست؟

مسئولیت انجام تشریفات مراسم نامزدی به عهده خانواده عروس و داماد یا خود زوجین است‌. اما رسیدگی به کارهای مرتبط با جشن و همچنین تحقیق درباره بهترین تیم های عکاسی، فیلمبرداری، دیزاین، موزیک، تالار و… به قدری زمان و دشوار است که اغلب خانواده این مسئولیت را به گروه های تشریفات می سپارند. گروه های تشریفات صفر تا صد کارهای برگزاری این مراسم را برعهده می گیرند و با برنامه ریزی دقیق و اصولی خود، از شروع تا پایان یک مراسم را به بهترین نحو برگزار می کنند.

چگونه می توان بهترین تیم تشریفات مراسم نامزدی را انتخاب کرد؟

انتخاب یک تیم تشریفات متخصص و باتجربه در تهران برای اغلب افراد دشوار است؛ چراکه در بسیاری از مواقع صاحبان مجالس اطلاعاتی درباره بهترین تیم های تشریفاتی ندارند. اگر به دنبال یک تیم تشریفات حرفه ای و متخصص برای انجام خدمات مجالس خود هستید؛ بهتر است سرچ کوتاهی در شبکه های اجتماعی و آدرس های اینترنتی موجود در این حوزه بزنید.

می توانید با بررسی نظرات کاربران دیگران و مقایسه کیفیت و قیمت خدمات تیم های مختلف، بهترین گروه تشریفات را برای برپایی مراسم خود انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که مجموعه موردنظر دارای تجربه بالا و همچنین مجوز رسمی در خصوص انجام خدمات مجالس است؛ چراکه تنها در این صورت می توانید خیال خود را از بابت قانونی بودن خدمات آسوده کنید.

نامزدی چیست؟

شاید برای برخی از افراد، جوانان و نوجوانان این سوال پیش آید که واقعا نامزدی چیست؟ توضیح مختصری در رابطه با نامزدی ارائه خواهیم کرد.

نامزدی به دورانی گفته می شود که پس از توافق دو نفر برای ازدواج با یکدیگر در آینده، آغاز می شود. دوران نامزدی قبل از ادواج، بهترین زمان برای آشنایی دو طرف با یکدیگر، روحیات، خلق و خو و ویژگی های فردی می باشد.

دوران نامزدی، بهترین زمان برای دست یابی به مشترکات و شناخت هرچه بیشتر نقاط قوت و ضعف فردی است که در آینده قصد ازدواج با آن را داریم.
دختر و پسر به صورت توافقی می توانند مدتی را در دوران نامزدی سپری نمایند و پس از آن نیز با برگزاری یک مراسم عروسی وصلت خود را همیشگی و ابدی کنند.

حال که با دوران شیرین نامزدی آشنا شدیم می توان در رابطه با جشن برگزاری مراسم نامزدی صحبت نمود.

 

برای داشتن یک مراسم نامزدی بسیار عالی و به یاد ماندنی کافیست تلفن خود را بردارید و با شماره تلفن 26766324-021 و یا شماره همراه 09122723788 تماس حاصل فرمایید.
برگزاری مراسم نامزدی

همانطور که در بالا اشاره شد، دوران نامزدی شامل بهترین و شیرین ترین روز هایی است که در ذهن زن و شوهر حتی تا روز های آخر زندگی باقی می ماند و می تواند یادآور خاطرات زیبای دوران جوانی و ابتدایی زندگی مشترک زوجین شود.

تیم برگزاری مراسم نامزدی ژوان، با داشتن سابقه ای طولانی و پر افتخار آماده برگزاری مراسم نامزدی شما با بهترین کیفیت و خدمات می باشد.

معمولا زوجین مراسم نامزدی خود را برای جشن گرفتن این اتفاق فرخنده و زیبا در کنار دوستان و نزدیکان برگزار می کنند و همراه همسر آینده خود از آن لذت می برند.

زوجین در دوران طلایی نامزدی به کارهای بسیاری مشغول می شوند و این روزها را برای خود به یاد ماندنی خواهند کرد، به عنوان مثال برخی از این امور عبارت اند از : انتخاب سالن برگزاری مراسم، خرید لباس، خرید حلقه، انتخاب سفره عقد یا میز، مشخص نمودن عاقد یا دفترخانه، رزرو عکاس و فیلمبردار، گرفتن نوبت آرایشگاه، دعوت میهمانان، موزیک مراسم و …

اگر می خواهید مراسم نامزدی خود را برگزار کنید و هیچ ایده ای ندارید، کافیست تلفن خود را بردارید و با شماره همراه 09122723788 تماس حاصل فرمایید.

برگزاری مراسم های جشن نامزدی، یکی از خدمات مجالس ژوان می باشد.
برگزاری جشن نامزدی لوکس، بهترین تزیین ها، بهترین آرایش و سفره آرایی را از تشریفات ژوان بخواهید، همچنین می توانید در زیر،تصاویری از برگزاری جشن نامزدی برخی از زوجین که توسط تشریفات نامزدی ژوان برگزار شده است را مشاهده نمایید. تمام هماهنگی ها از طرف تیم تشریفات مجالس ارائه داده میشود

کلام پایانی

در این محتوا به شرح کامل اقدامات و هماهنگی هایی که باید برای برگزاری یک مراسم نامزدی لوکس و شیک انجام دهید؛ پرداختیم. چنانچه قصد برگزاری یک جشن نامزدی خاص و برنامه ریزی شده دارید؛ اما شرایط رسیدگی به برنامه هایی از قبیل انتخاب تالار، فیلمبردار، دیزاینر و… را ندارید؛ می توانید مسئولیت تشریفات مجالس نامزدی را به گروه تشریفات مجالس ژوان بسپارید.

تیم تشریفات مجالس ژوان با سابقه طولانی مدت در حوزه خدمات مجالس و برگزاری انواع مراسم عروسی، تولد، سمینار و… مطابق با بودجه و سلیقه شما، بهترین مراسم نامزدی را به همراه مدیریت درست و برنامه ریزی عالی انجام می دهد. برای اطلاع از اجاره  تشریفات مجالس می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان و مشاوران مجموعه ژوان تماس حاصل فرمایید.

 

 

1 دیدگاه

  1. من از طریق سایتتون با شما آشنا شدم و مراسم نامزدیمو توی تشریفات مجالس شما برگزار کردم . واقعا ایده های تیم تون برای برگزاری مراسم نامزدی بکر و جالب بود .

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه