قیمت تشریفات عروسی در تهران

 قیمت تشریفات عروسی در تهران - تشریفات مجالس

اصولا این موضوع که بر روی کاری خدماتی مانند تشریفات عروسی بتوان قیمت گذاری نمود ، کاری است بیهوده .زیرا قیمت اینگونه تشریفات وابستگی بسیار زیادی به کیفیت ارائه خدمات همچون مواد اولیه ، هنر و میزان تجربه و سابقه و همچنین موقعیت جغرافیایی آن موسسه در قیمت نهایی ، دارد.خصوصا در شهری مانند تهران که به دلیل سطح توقعات بالاتر نسبت به سایر شهرها ، زوجین سطح کیفیتی بالاتر و پکیجی کامل تر را مطالبه میکنند قیمت تمام شده یک تشریفات نسبت به سایر شهرها بالاتر است.

همچنین موسسات تشریفاتی که سابقه طولانی تری دارند با توجه به خدماتی که ارائه میدهند و کیفیت بالاتری که پکیج آنان شامل میشود، نسبت به موسساتی که نوپا هستند از قیمت و تعرفه بالاتری برخوردارند.البته لازم است این نکته را ذکر نماییم که همیشه سابقه طولانی داشتن دلیلی بر ارائه بهترین خدمات نیست و چه بسا موسساتی که در لیست خود گرانترین منوها را ارائه میدهند ولی ارزش آن پذیرایی در حد سطح پایین ترین موسسه تشریفاتی نیز نیست.لذا همیشه برای کیفیت خدمات مجالس ، قیمت آنرا ملاک قرار ندهید.

حال در این مطلب قصد داریم هزینه های اموری را بررسی نماییم که نقش تعیین کننده ای در هزینه نهایی یک جشن عروسی دارند.همچینی مبالغ اعلام شده بر بطور میانگین است و بر اساس قیمت های پایه ذکر میگردد.واضح است که هرچه سطح توقع شما از خدمات مجالس بالاتر رود بر قیمت ها افزوده خواهد شد.

  • ابتدایی ترین موردی که زوجین جهت برگزاری مراسم بدان احتیاج دارند ، اجاره یک مکان اعم از تالار ، باغ عروسی و یا باغ تالار است.که مبلغ اجاره آن در ۷ ماه اول سال ، بر اساس میزان وسعت آن از ۴ میلیون به بالا است.اما همین مکان را اگر در ۵ ماه انتهایی سال بخواهید با مبلغی در حدود ۵/۲ میلیون میتوان اجاره نمود.البته ناگفته نماند تالاری که به مبلغ ۴ میلیون اجاره نموده اید را در اعیاد و مناسبت ها ممکن از از ۶ میلیون به بالا اجاره نمایید.
  • هزینه عکاسی و فیلمبرداری بسته به تعداد عکاسان و مهارت آتلیه بین ۱ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است.
  • انتخاب پکیج انتخابی زوجین اعم از کیک و شیرینی ، میوه ، بستنی ، نوشیدنی ، دسر و انواع غذاها و همچنین تزئین میزها به ازای هر نفر ۶۰ الی ۳۰۰ هزار تومان متغیر است.
  • تزئین ماشین عروس و دسته گل حداقل ۵۰۰ هزار تومان است و حداکثر ۵ میلیون تومان .
  • آرایشگاه عروس در پایین ترین منطقه تهران ۵۰۰ هزار تومان و در مناطق بالاتر بین ۲ الی ۵ میلیون تومان محاسبه میگردد.
  • آرایشگاه داماد بین ۳۰ الی ۳۰۰ هزار تومان.
  • لباس عروس در صورت اجاره بین ۴۰۰ الی ۲ میلیون تومان و در صورت خرید از ۲۵۰۰ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان .همچنین کت و شلوار داماد در حدود ۱۵۰۰ میلیون تومان میباشد.
  • اجاره ماشین عروس نیز با توجه به مدل انتخابی ماشین بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان متغیر است.
  • موزیک و دی جی نیز بصورت زنده با مبلغی در حدود ۱ میلیون تا ۲ میلون و پانصد هزار تومان متغیر است.

همانطور که ملاحظه نمودید قیمت ها بسیار متغیر است و کاملا سلیقه ای اعمال میشود.شما با توجه به بودجه ای که برای این مراسم در نظر گرفته اید میتوانید از موسسه تشریفاتی انتخابی خود مشاوره گرفته و مناسبترین تشریفات را برای خود انتخاب نمایید.

علاوه بر موارد اساسی ، خدمات مجالس شامل حریر آرایی و آتش بازی و بسیاری موارد دیگر می باشد.