حریرآرایی

زیباسازی فضای برگزاری جشن یکی از اقداماتی است که امروزه اغلب صاحبان مجالس برای بالا بردن کیفیت مراسم و جلوه بیشتر جشن انجام می دهند. اگرچه انجام خدمات زیباسازی فضای جشن یک امر ضروری نیست؛ اما تاثیر قابل توجهی در زیبایی عکس و فیلم و همچنین رمانتیک دیده شدن فضا دارد. حریرآرایی یکی از روش های دیزاین باغ عروسی، تالار یا سالن برگزاری مراسم است؛ که به تازگی توجه عده زیادی از افراد را به خود جلب کرده است.
با توجه به اینکه حریرآرایی می تواند به تغییر فضای برگزاری مراسم و خاص تر دیده شدن آن نقش زیادی داشته باشد؛ لازم دانستیم تا در این مطلب از تشریفات مجالس ژوان به بررسی این تکنیک زیباسازی فضا بپردازیم. برای دانستن اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا انتهای مطلب زیر همراه ما باشید.

منظور از حریرآرایی چیست؟

حریرآرایی یکی از تکنیک های دیزاین و زیباسازی فضای برگزاری مراسم است. تفاوتی ایجاد نمی کند که مراسم در فضای باز یا بسته برگزار می شود؛ امکان پیاده سازی این تکنیک در انواع تالار و باغ با فضای باز و بسته وجود دارد. در حریرآرایی از یک پارچه بسیار لطیف و نازک برای زیباسازی و دیزاین محیط استفاده می کنند.
حریرآرایی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی زیباسازی فضای جشن باشد؛ اما استفاده از این تکنیک در کنار سایر روش های دیزاین، می تواند تاثیر قابل توجهی در رویایی و رمانتیک دیده شدن محیط داشته باشد. گل آرایی، شمع آرایی، نورآرایی و…از جمله روش های دیزاین مراسمات هستند که توسط گروه تشریفات تولد یا تشریفات عروسی در کنار حریرآرایی اجرا می شوند و فضای فوق العاده خاص و متفاوت را به ارمغان می آورند.

حریرآرایی در چه فضاهایی برای جشن عروسی اجرا می شود؟

حریرآرایی جشن عروسی بسته به محل برگزاری مراسم در بخش های مختلفی اجرا می شود. در ادامه برخی از بخش های یک باغ یا تالار که با تکنیک حریرآرایی دیزاین می شوند، ذکر شده است.

حریرآرایی ورودی باغ عروسی یا تالار

در اکثر مواقع تکنیک حریرآرایی برای ورودی باغ عروسی یا تالار انجام می شود. برای دیزاین ورودی باغ عروسی ابتدا ستون هایی از جنس فلز یا چوب مقابل هم می کارند و در ادامه پارچه حریر را به شکل های مختلفی روی آن قرار می دهند. در واقع با استفاده از پارچه های حریر یک ورودی تونل مانند خاص و جذاب برای ورود عروس و داماد به فضای جشن ایجاد می کنند.

حریرآرایی جایگاه عروس و داماد

بخش دیگری از فضای جشن عروسی که می توان با استفاده از حریرآرایی آن را زیبا کرد، جایگاه عروس و داماد است. جایگاه عروس و داماد تقریباً مهم ترین بخش سالن برگزاری مراسم است؛ چراکه توجه اغلب مهمانان به این قسمت از سالن یا باغ عروسی است. دیزاین جایگاه عروس داماد شامل بخش های مختلفی مانند فضای پشت صندلی، میز مقابل عروس و داماد و حتی سقف تالار می شود. حریرآرایی این بخش ها معمولاً در صورت ترکیب شدن با گل های طبیعی روشن بینهایت رویایی و چشم نواز می شود.

حریرآرایی میزهای پذیرایی از مهمان

در نهایت دیزاین فضای عروسی زمانی تکمیل می شود که از حریرآرایی برای زیباسازی میزهای پذیرایی از مهمان استفاده شود. با توجه به اینکه بخش زیادی از فضای باغ عروسی یا تالار توسط میز و صندلی مهمان پر می شود، اجرای حریرآرایی می تواند به شدت در تغییر فضای سالن یا باغ اثر بگذارد. حریرآرایی میز مهمانان در صورتی که در فضای باز انجام شود، جلوه بیشتری دارد و بیشتر از هر تکنیک دیگری به زیباسازی مراسم عروسی کمک می کند.

دیزاین جایگاه عقد با حریرآرایی

از حریرآرایی تنها برای دیزاین سالن عروسی استفاده نمی شود. امروزه گروه تشریفات عقد برای دیزاین جایگاه عقد تکنیک حریرآرایی را پیاده می کنند. حریرآرایی جایگاه عقد بیشتر از هر روش دیگری می تواند به جلوه بیشتر این فضا و متفاوت دیده شدن آن کمک کند. البته امروزه اغلب جایگاه های عقد محضری دارای دیزاین خاصی هستند و حریرآرایی جایگاه عقد معمولاً زمانی انجام می شود که عروس و داماد بخواهند این مراسم را در یک فضای باز مانند کنار ساحل یا در یک باغ برگزار کنند. در حال حاضر حریرآرایی در کنار استندهای طلایی یا چوبی و گل های طبیعی زیبا مانند ژیپسوفیلیا زیباترین جایگاه را برای برگزاری مراسم عقد به وجود می آورند.

حریرآرایی با تیم تشریفات مجالس ژوان

در این مطلب به توضیح زیباسازی و دیزاین باغ عروسی یا سالن مراسمات با روش حریرآرایی پرداختیم. دانستیم که ترکیب حریرآرایی با گل آرایی و شمع آرایی می تواند به شدت در ایجاد یک فضای خاص و رمانتیک نقش داشته باشد. چنانچه به دنبال یک گروه تشریفات معتبر و متخصص و باتجربه برای اجرای حریرآرایی فضای مراسم خود هستید، می توانید با اطمینان کامل به تیم تشریفات مجالس ژوان مراجعه کنید. ما در تیم تشریفات مجالس ژوان علاوه بر ارائه مشاوره تخصصی، بهترین افراد متخصص در حوزه حریرآرایی را برای کار شما در نظر می گیریم و شما را تا پایان برگزاری یک مراسم رمانتیک و رویایی همراهی می کنیم.