مراسم عروسی در خارج از کشور

موضوع ازدواج در بیشتر کشورهای جهان امری مقدس محسوب می شود. هر یک از کشورهی جهان برای برگزاری مراسم عروسی دارای آداب و رسوم خاصی هستند. برخی ها به این رسوم خود، اعتقاد بسیار زیادی دارند. می خواهیم در مورد مراسم عروسی در خارج از کشور و تشریفات عروسی آن ها بیشتر آشنا شویم.

ژوان در ترکیه هم جشن عروسی برگزار می نماید که برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۲۲۹۸۳۴ تماس بگیرید.

مراسم عروسی در برخی از کشورهای خارجی

تفاوت فرهنگ ها، رسوم مختلفی برای مراسم عروسی به همراه دارد. در ادامه برخی از مراسم عروسی کشورهای مختلف و تشریفات مجالس آن ها را بررسی می کنیم.

آلمان
مراسم ازدواج در آلمان سه روز طول می کشد. در روز اول عروس و داماد در یک دفتر رسمی با حضور پدر و مادر و دیگر نزدیکان عقد می کنند. روز دوم جشنی با حضور مهمان ها برگزار می شود و در این جشن مهمان ها به رسم سنت بشقاب های کهنه به عروس و داماد هدیه می دهند. در روز سوم مراسم ازدواج در کلیسا و به همراه چندی از مهمانان برپا می شود.

اسپانیا
در اسپانیا مراسم ازدواج در کلیسا برگزار می شود. پس از خواندن عقد، داماد به رسم وفاداری ۱۳ سکه به عروس هدیه می دهد. در سنت مردم اسپانیا، عروس لباس مشکی و ابریشمی به تن می کند. در جشن عروسی مهمانان با رقص های سنتی به عروس و داماد هدایایی پیشکش می کنند.

مراسم عروسی در خارج

مراسم عروسی در خارج

ترکمنستان
در برگزاری مراسم عروسی مردم ترکمنستان رسمی به نام کلیم وجود دارد. بنا به این رسم، خانواده داماد باید مبلغی به خانواده عروس پرداخت کنند. جشن عروسی با راهی شدن کاروان از سوی خانه داماد به خانه عروس اجرا می شود. اسب دوانی در عروسی یک از سنت های دیرینه ترکمن ها است.

تاجیکستان
مراسم ازدواج در تاجیکستان ۷ روز طول می کشد. در روز اول عروس و داماد پیوند زناشویی می بندند. از روز دوم تا روز پنجم هر کدام جداگانه جشن می گیرند. روز ششم عروس یه خانه داماد می رود و تا روز هفتم جشن در خانه داماد با حضور هر دو خانواده برگزار می شود.

انگلستان
در انگلستان عروس و داماد پشت سر یک دختر بچه به سمت کلیسا حرکت می کنند. دختر بچه گل روی زمین پخش می کند تا عروس و داماد از روی گل ها عبور کنند. داشتن یک نعل اسب به همراه عروس، در سنت انگلستان، نشان خوش یمنی است. سپس جشن عروسی در باغ عروسی زیبا و سرسبز برگزار می شود.

مراسم عروسی در خارج

مراسم عروسی در خارج

بلژیک
مراسم عروسی در بلژیک با حضور مهمانان در کلیسا برپا می شود. در آئین بلژیکی ها، عروس به هنگام رفتن به محراب، شاخه گلی به مادر داماد تقدیم می کند. از سنت های دیرین بلژیک، داشتن دستمال گلدوزی شده به اسم خودش به همراه عروس است. این دستمال پس از عروسی در خانه پدری عروس قاب و نگهداری می شود.

کشورهای عربی
پر هزینه ترین عروسی ها، به اسم کشورهای عربی ثبت شده است. کشورهای عربی اکثریت مسلمان هستند و عقد عربی بین عروس و داماد خوانده می شود. رقص با چوب و شمشیر در مراسم عروسی آن ها بسیار دیده می شود. قربانی کردن گوسفند و دیگر خدمات مجالس در جشن عروسی عرب ها رواج دارد.

برگزاری جشن عروسی در ترکیه

باغ عروسی شرق تهران 

تشریفات عقد در تهران