سفره عقد لاکچری

اگر از ما بپرسید قشنگترین و پر احساس ترین لحظه زندگی هر فردی چه زمانی است؟ میگوییم وقتی سر سفره عقد می نشیند. همان زمانی که عاقد صیغه عقد جاری میکند، قلب و روح عروس و داماد با یکدیگر متصل میشود و به زندگیشان عمق و معنا می بخشد.

در فرهنگ ما ایرانی‌ها  سفره عقد از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است . و جزو آداب و سنن ما ایرانی ها از قدیم بوده است.انداختن سفره عقد برای عروس و داماد نماد همبستگی، برکت و عشق است.

این سفره رنگارنگ و چشم نواز و نورانی  که برای آغاز زندگی مشترک دو دلداده، پهن می‌شود با لوازم خاصی تزئین شده که هر کدام قصه و معنای خود را دارد. که متاسفانه اینروزها کمتر کسی به دنبال معنا و مفهوم لوازم داخل سفره عقد است.

تزئین سفره عقد به نوعی آرزوی سعادت و خوشبختی جاودانه برای زوجین است. اگر دلتان میخواهد تعریف هرتکه از سفره عقد را بدانید با ژوان همراه شوید و این مطلب را بخوانید.

این روزها زوج های جوان  میخواهند، سفره عقدشان چیدمان و تزیین خاصی داشته باشد و از گل آرایی و میوه آرایی در سفره عقد استفاده شود که سفره عقدی با تزیین متفاوت داشته باشند.

در چیدمان و تزیین سفره عقد از دو سبک مدرن و سنتی استفاده میشود.

ابتدا تصمیم بگیرید که دوست دارید به کدام سبک سفره عقد خود را بچینید. برای چیدمان به سبک مدرن از تورهای رنگی و دانتل استفاده کنید و در چیدمان به سبک سنتی از پارچه های قلم کار و ترمه استفاده نمایید.

در سبک مدرن تزئین بر پایه شمع و گل و تورهای خشک است.

لوازم سفره عقد

۱-یک جفت آینه و شمعدان

آینه نماد دلهای زلال و آینده روشن و شمعدان نماد گرمی و روشنی قلب عروس و داماد است.

۲- شاخه نبات

نماد آرزوهای شیرین برای عروس و داماد

۳- نان

برکت و روزی

۴- تخم مرغ

زایش و باروری

۵-بادام، فندق و گردو

گستردگی سفره و روزی زوجین

۶- نقل و سکه

ثروت

۷- اسپند

برای دور کردن انرژی منفی دود میکنند

۸- عسل

شیرین کامی در زندگی

۹- جا حلقه ای

برای قرار دادن حلقه عروس و داماد

سابیدن قند بالای سر عروس و داماد نمادی از بارش شیرینی و شادی بر سر زوج جوان است.

در سالهای اخیر رایج شده است که عروس و داماد به رسم یادگار به مهمانانشان هدیه ای کوچک که با اسم عروس و داماد و تاریخ عقد همراه است را می دهند.

اگر فرصتتان برای چیدن سفره عقد کم است و میخواهید این کار مهم را به تشریفات عقد بسپارین، ژوان میتواند گزینه مناسبی هم از لحاظ ایده های جدید و مدرن و هم از لحاظ قیمت باشد.

تشریفات عقد در تهران