جشن نامزدی در منزل

یکی از مراسم و جشن هایی که خانواده ها برای اعلام خبر رسمی شدن ازدواج دختر و پسرشان میگیرند، نامزدی می باشد. جشن نامزدی ریشه ای کهن در آداب و رسوم ما ایرانیان دارد. که این جشن در مناطق مختلف با آداب و رسوم همان منطقه برگزار می شود. جالب است بدانید که جشن نامزدی در سرتا سر جهان برگزار می شود و این جشن برای اولین بار در یونان برگزار شد. باتوجه به تغییر در شکل زندگی در هر کشوری جشن نامزدی هم دچار تغییرات بسیاری شد.
جشن نامزدی هم مانند دیگر جشن ها دارای تشریفات مخصوص به خودش می باشد. تشریفات ژوان متخصص در امر تشریفات جشن ها و مهمانی ها راهنما و همراه شماست.

جشن نامزدی در منزل

جشن نامزدی در منزل

جشن نامزدی همانند دیگر جشن ها نیاز به هماهنگی و برنامه ریزی مثل: انتخاب روز مراسم، چگونگی پذیرایی از مهمان ها، تعداد مهمان ها و نحوه دعوتشان و غیره دارد.
انتخاب روز مراسم باتوجه به اعتقادات افراد متفاوت است. در کشورهای مذهبی به دلیل خوش یمن دانستن اعیاد معمولا مراسم خود را در چنین روزهایی برگزار می کنند.
جشن نامزدی با دعوت اقوام نزدیک عروس و داماد توسط خانواده عروس برگزار می شود. این جشن مانند عقد دارای سفره یا میز برای لوازمی که تزیئن شده است، استفاده می شود.
از دیگر موارد جشن نامزدی تشریفات این مراسم است که برای زوجین دارای اهمیت بسیاری است. تشریفات این جشن شامل: انتخاب محل برگزاری جشن، لباس عروس، کیک نامزدی، طراحی و دیزاین فضا و تزیئن لوازم کادویی می باشد.

جشن نامزدی در منزل

جشن نامزدی در منزل

برخی از خانواده ها جشن نامزدی را در منزل و برخی دیگر در سالن یا تالار برگزار می کنند. اگر این جشن در سالن یا تالار برگزار شود خانواده ها دیگر دغدغه گل آرایی، چیدمان و پذیرایی را ندارند ولی اگر جشن نامزدی در منزل برگزار شود نیاز می باشد که از ایده های ساده و خلاقانه ای برای چیدمان بهره برد.
در ادامه این مقاله ژوان شما را با ایده هایی برای چیدمان و پذیرایی آشنا میکند.
۱- انتخاب جای مناسب و تزیئنی با شکوه برای جایگاه عروس و داماد
۲- گل آرایی و تزیئن میز نامزدی
۳- تزیئن سینی چای با گل و روبان
۴- تزیئن میوه، شیرینی و شربت های خوشمزه و خوش رنگ مطابق فصل
۵- پذیرایی شام مطابق با سنت های خانوادگی
۶- خرید و انتخاب محل مناسب برای کیک نامزدی با توجه به جایگاه عروس و داماد
۷- انتخاب پلی لیستی از آهنگ های شاد و ملایم برای موقعیت های متفاوت در مراسم
۸- عکاسی از جشن نامزدی در منزل

تشریفات مجالس 

تشریفات عروسی

باغ عروسی

خدمات مجالس

تشریفات عقد در تهران