جدیدترین لباس عقد محضری

ژوان در این مقاله درباره جدیدترین لباس عقد محضری اطلاعات جامع و کاملی  را برایتان به نگارش درآورده است. ما امیدواریم که با خواندن این مطلب در انتخاب لباس عقد محضری خود به نکات بیشتری دست پیدا کنید.

در فرهنگ و رسوم ایرانیان لباس عروسی با لباس عقد متفاوت است. لباس عقد محضری، لباسی رسمی است و در مکانی رسمی با حضور خانواده ها، اقوام نزدیک و شاهدان عقد که برازنده عروس و داماد می باشد، پوشیده میشود. لباس عقد محضری نسبت به لباس عروس متفاوت تر است و از تنوع بیشتری برخوردار است.

انتخاب لباس عقد برای عروس چاق و تپل با توجه به شرایط فصلی و آب و هوا بهتر است یقه و آستین با برش های خاص داشته باشد تا اندام را باریکتر کرده و از چاقی عروس کم کند.

یکی از نکاتی که برای لباس عقد محضری عروس و داماد میبایست به آن توجه کرد، رنگ لباس است. به طور معمول رنگ لباس عروس سفید است ولی برای لباس عقد میشود از رنگهای متفاوت دیگری به غیر از سفید به تن کرد. بسیار مهم است که تا حد امکان رنگ های شاد برای لباس انتخاب کرد و از رنگ های مشکی و قهوه ای دوری کرد.

یک نکته مهم در مورد لباس عقد محضری این است که عروس و داماد بهتر است لباسی که در روز مراسم عقد به تن میکنند با رنگ پوستشان همخوانی داشته باشد. به طور مثال: خانم هایی که پوستی روشن دارند و آرایش صورتشان هم ملایم و بی رنگ است نباید لباسی روشن و بی رنگ بپوشند. هر چقدر لباسشان روشن تر باشد پوست صورتشان را روشن تر میکند. و این مسئله در مورد عروس و داماد هایی که پوستی تیره دارند نیز هم صدق میکند.
در روز عقد و در محضر حتما با لباس رسمی در مراسم حضور پیدا کنید و از پوشیدن لباس اسپرت و غیر رسمی دوری کنید. عروس و داماد میتوانند با خلاقیت لباس خود را ست کنند، برای مثال دسته گل عروس با کراوات داماد هماهنگ و هم رنگ شود و یا پیراهن داماد با لباس عروس هم رنگ باشد.

در ایران و بعضی کشورهای آسیایی مثل اندونزی، مالزی، هند و دیگر کشورهای اطراف برای مراسم عقد و نامزدی گاهی از لباس پوشیده و محجبه استفاده میکنند. جالب است بدانید در کشورهای اروپایی نیز گاهی از لباس پوشیده در این مراسم استفاده میشود.

داماد نیز برای مراسم عقد باید کت و شلوار دامادی که لباس رسمی می باشد به تن کند. در کنار کت و شلوار میشود از کراوات و یا پاپیون با رنگهای متفاوت استفاده کرد.

تشریفات مجالس 

تشریفات عروسی

باغ عروسی

خدمات مجالس

تشریفات عقد در تهران