ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن و امروزی

 با ازدواج سنتی خوشبخت میشیم یا ازدواج مدرن؟

در ذهن اکثر افراد برای ازدواج ترسی وجود دارد و برخی این چالش را با خود دارند که اگر ازدواج سنتی کنم، خوشبخت میشم؟ یا اگر ازدواج امروزی و مدرن داشته باشم، خوشبخت میشم؟

حقیقت اینست که نمیتوان با قاطعیت گفت که خوشبختی در ازدواج سنتی است یا خوشبختی در ازدواج مدرن است.

امروزه اکثر ازدواج ها بصورت مدرن صورت میگیرد و به ندرت ازدواج سنتی شکل میگیرد.

ازدواج سنتی به این شکل است که خانواده پسر با خانواده دختر آشنا می شوند و تحقیق میکنند و سپس در صورت توافق خانواده دختر، برای مراسم خواستگاری به همراه پسر میروند تا پسر نیز ، همسر آینده خود را ببیند و با هم صحبت کنند.

البته در حدود ۳۰ الی ۴۰ سال پیش ، شکل ازدواج سنتی فرق داشت. به اینصورت که خانواده ها توافق میکردند و پسر و دختر بدون اینکه یکدیگر را ببیننند و یا صحبت کنند ، سر سفره عقد می نشستند .

ازدواج مدرن به این شکل است که پسر و دختر بدون اطلاع خانواده ها با هم آشنا می شوند و پس از اینکه تصمیم قطعی گرفتند و با هم بیشتر آشنا شدند ، خانواده ها را در جریان قرار میدهند و با هم ازدواج میکنند.

این نوع ازدواج کاملا با تصمیم و نظر مستقیم دختر و پسر صورت میگیرد.

ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن و امروزی

اما حقیقت اینست که نوع ازدواج (چه سنتی و چه مدرن)دلیلی بر خوشبختی نیست.

این توانایی و مهارت شما در برخورد با مشکلات و حفظ آرامش زندگی ،تعیین کننده میزان خوشبختی شماست.

عشق و دوست داشتن لازمه هر ازدواجی است . باید دختر و پسر بتوانند رابطه احساسی با هم برقرار کنند تا بتوانند تفاوت هایی که با هم دارند را تحمل کنند و از زندگی مشترک خود لذت ببرند.

امروزه جوانان به شکل گیری عشق بعد از ازدواج، باور ندارند و خانواده ها نمیتوانند فرزند خود ر به ازدواج سنتی ، مجبور نمایند.

ازدواج به هر شکلی که صورت گیرد باید در وهله اول دختر و پسر با یکدیگر آشنا شوند و در وهله دوم بتوانند رابطه احساسی  با هم برقرار کنند.

امروزه برخی از پسرها انتخاب همسر آینده خود را به عهده خانواده خود میگذارند و اجازه میدهند خانواده ، دختری مناسب را انتخاب کنند.

تشریفات مجالس 

تشریفات عروسی

باغ عروسی

خدمات مجالس